DOBRODRUŽSTVÍ VOLÁ

Nový Nissan X-Trail vás doveze dále

S novým vozem Nissan X-Trail si cestu můžete užít bez ohledu na to, zda vyzvedáváte děti ze školy, nebo se vydáváte do neznáma. Stylový a současně efektivní design společně s vysokým výkonem a bohatým funkčním vybavením zajišťují vaši bezpečnost i neustálé spojení a odpovídají na váš vnitřní hlas, který vás nabádá, abyste se vydali dále – následujte jej.

VYPADÁ SKVĚLE

Dokonalá rovnováha mezi elegancí a robustností

Robustní design SUV kombinovaný se stylovou a dynamickou povahou crossoveru znamená, že Nissan X-Trail je připraven na všechny situace. Ať vás vaše dobrodružství zavede kamkoli, zaručujeme vám pohodlí i požitek. A počítejte s tím, že se za vámi budou všichni otáčet.

VYLADĚNÁ EFEKTIVITA

Aerodynamické křivky nového vozu Nissan X-Trail, který je současně elegantní i robustní, zvýrazňují identitu crossoveru, ale zdůrazňují také výkon, který je skrytý uvnitř. Takže už vás nic nezastaví, ať se vydáváte na cestu nočními ulicemi města, nebo za novými objevy, které leží za obzorem.

NÁPADNÁ LED SVĚTLA

Stylová a úsporná světla plně využívající technologii LED dodávají novému vozu Nissan X-Trail charakteristický vzhled, který je doveden k dokonalosti předními a zadními světly v provedení „boomerang“. Díky funkci automatického přepínání dálkových světel váš vůz automaticky upraví dosah osvětlení, takže oslňující vzhled nebude současně oslepující.

KOLA, NA KTERÁ SE MŮŽETE SPOLEHNOUT

Ten záblesk na silnici – to musí být 19palcová kola z lehké slitiny nového vozu Nissan X-Trail. Design, který zdůrazňuje atraktivní vzhled, současně podtrhuje odolnost a trvanlivost, které vás připoutají k silnici.

NOVÝ POHLED NA DOBRODRUŽSTVÍ

Jakmile se jednou podíváte přes otevřenou panoramatickou střechu, už nikdy se nebudete chtít dívat jinam.

Slova „užít si výhled“ získávají zcela nový význam. Pohled na vysoké budovy města nebo hvězdy na jasné obloze při jízdě otevřenou krajinou si můžete užít díky panoramatickému elektricky ovládanému střešnímu oknu nového Nissan X-Trail, které lze otevřít v celé délce vozu. Kamkoli vyrazíte, nezapomeňte se podívat nad sebe!

Nastupte si

Dobrodružství uprostřed propracovaných detailů a komfortu

Dobrodružství nemusí být nepohodlné. Prostorný a vyladěný interiér nového vozu Nissan X-Trail je zážitkem sám o sobě. Je pohodlný i praktický a vaše cesta tak může být příjemná a všestranná jako kabina vašeho vozu.

K dispozici až 7 sedadel

Někdy potřebujete do vozu naložit kufr navíc, jindy se vám hodí místa pro další osoby. Bez obav – nový Nissan X-Trail uveze až 7 osob díky dvěma sedadlům navíc, která lze sklopit zpět do podlahy, když opět potřebujete více prostoru.

Prostorný interiér kabiny

Interiér vozu Nissan X-Trail byl navržen s použitím propracovaných materiálů a příslušenství s cílem zajistit maximálně pohodlnou jízdu. Vše máte po ruce tam, kde to potřebujete, a díky širokým předním sedadlům s dostatečným místem pro nohy máte i dostatek prostoru pro odpočinek.

Sedadla inspirovaná stavem beztíže

Dobrodružství může znamenat i nerovný terén, vytvořili jsme však sedadla, která zajistí, že váš komfort nebude ničím narušen. Vynikající podepření páteře a flexibilita opěrných míst znamenají, že můžete zůstat v přirozené poloze bez ohledu na stav silnice a ze svého vozu vystoupit naprosto uvolnění.

Všestranný zavazadlový prostor

Nový Nissan X-Trail nabízí prostorný a všestranný úložný prostor se snadným přístupem díky úhlu otevření zadních dveří 80°. Posuňte, složte, rozdělte – vaše sedadla vytvoří místo pro náklad, který lze rozdělit na horní a dolní část nebo na oddíly pro mokrý a suchý náklad.

Zcela nový přeplňovaný zážehový motor s výkonem 163 k

Zkonstruováno pro výkon

Nově zavedený 1,6litrový přeplňovaný zážehový motor vybavený manuální převodovkou má zvýšený výkon, přičemž zachovává nízkou spotřebu paliva. Dosahuje akcelerace odpovídající špičkovým SUV a pro milovníky adrenalinu  nabízí ještě vyšší dynamiku a vyšší maximální rychlost.

Účinný a výkonný vznětový motor

1,6litrový vznětový motor vozu Nissan X-Trail, k dispozici u verzí 2WD i 4WD, je zkonstruován tak, aby poskytoval vynikající výkon odpovídající větším vznětovým motorům. Systém start/stop vypíná motor, když není jeho výkon třeba, a přispívá k optimální spotřebě i nižším emisím CO2 bez dopadu na výkon

Systém převodovky X-Tronic

Nový systém převodovky X-Tronic, který je k dispozici pro 1,6litrové vznětové motory, poskytuje maximálně bezproblémový a účinný přenos výkonu. Menší tření a větší rozsah převodových poměrů přispívají k plynulé jízdě. Pomocí režimu Eco lze uzpůsobit spotřebu paliva pouhým stisknutím spínače. Vše máte pod kontrolou – vysoký výkon i špičkovou spotřebu.

Nový systém NissanConnect

Možnosti připojení na nové úrovni

Nový systém NissanConnect nabízí 7palcový antireflexní dotykový displej a vylepšené uživatelské rozhraní, se kterým se výborně pracuje. S inteligentní kombinací funkcí audiosystému, navigace a hands-free komunikace se váš X-Trail díky několika kliknutím přirozeně stane dalším prostředkem pro vaše spojení s okolím.

Technologie SafetyShield

Vyhněte se nečekaným překvapením

Abyste byli vždy v bezpečí a připraveni na jakoukoliv situaci, používají naše technologie vizuální a zvukovou signalizaci k udržení vysoké míry pozornosti a zabránění nehodám. Hlídají vaše okolí a předvídají události a překážky na cestě, abyste byli připraveni na vše, co vás za volantem nového Nissanu X-Trail čeká.

Systém sledování mrtvého úhlu

Systém sledování mrtvého úhlu vás upozorní, když se blíží vůz, který sami nevidíte. Když vjede do vašeho mrtvého úhlu diagonálně za vámi, rozsvítí se indikátor a spustí alarm, takže víte, co se kolem děje. Lepší přehled někdy stačí k tomu, abyste byli zcela v bezpečí.

Systém rozpoznávání objektů pohybujících se za vozem

Systém zadních kamer, kterým je Nissan X-Trail vybaven, sleduje pohyb za vámi během parkování nebo pomalých manévrů. Když couváte nebo stále stojíte, upozorní vás na vše, co kříží vaši dráhu směrem dozadu, takže máte lepší přehled o svém okolí.

Systém upozornění na opuštění jízdního pruhu

Nový Nissan X-Trail je vybaven systémem, který rozpozná jízdní pruh, v němž jedete. Pokud váš vůz začne uhýbat z přímého směru, zobrazí se vizuální upozornění a zazní pípnutí, abyste se mohli včas vrátit do správného pruhu.

Automatické nouzové brzdění

Díky čidlům, kterými je Nissan X-Trail vybaven, budete upozorněni, kdykoli se přiblížíte k vozu jedoucímu před vámi. V případě nouze X-Trail automaticky zabrzdí, aby zabránil kolizi. Před vámi již nejsou žádné problémy – váš vůz bude sám udržovat bezpečnou vzdálenost.

Podpora bdělosti řidiče

Ideální spolujezdec na cestě

Dopravní značky, volající přátelé, vozy jedoucí kolem – někdy může být všeho najednou příliš. Naše technologie vám poskytuje nástroje k udržení pozornosti při řízení za všech okolností. Sledujte cestu, držte volant – a zbytek za vás udělá Nissan X-Trail!

Displej pokročilého jízdního asistenta

5palcový displej pokročilého jízdního asistenta s vysokým rozlišením vám za volantem umožňuje rychlou kontrolu statistických údajů a informací o jízdě. Navigace, rychlost, tlak v pneumatikách, či dokonce identifikace volajícího – můžete mít nad vozem úplnou kontrolu, aniž byste na dlouho uhnuli pohledem ze silnice.

Automatické přepínání dálkových světel

Neustálé přepínání dálkových a potkávacích světel může být obtěžující, ale pokud na ně zapomenete, můžete ohrozit svou bezpečnosti i bezpečnost ostatních. Na základě detekce blížícího se provozu systém automatického přepínání světel upraví světlomety tak, abyste neustále dobře viděli a neobtěžovali přitom ostatní.

Rozpoznávání dopravních značek

Pomocí systému rozpoznávání dopravních značek zjišťuje vůz dopravní značky, např. omezení rychlosti, které se poté zobrazují na displeji pokročilého jízdního asistenta přímo před vašima očima. Pokud přehlédnete důležitou dopravní značku, nový Nissan X-Trail zajistí, abyste stále věděli vše, co potřebujete.

Asistent rozjezdu do kopce

Asistent rozjezdu do kopce udržuje vůz ve svahu na místě, takže se při uvolnění brzd nerozjedete dozadu. Usnadňuje vám přešlápnutí z pedálu na pedál, takže máte čas sešlápnout akcelerátor a stále zůstanete nehybně ve svahu. Rozjezd je tak snazší i bezpečnější.

Dokonalé ovládání vozu a jízdní vlastnosti

Zvládněte všechny nerovnosti i všechny zatáčky

Cesta za dobrodružstvím není nikdy rovná. Proto je nový Nissan X-Trail vybaven technologiemi, které vám poskytují lepší kontrolu nad podvozkem a přispívají k příjemnější jízdě. Překážky vás již nezastaví – silnice patří vám!

Aktivní regulace jízdy

Silnici sice nemůžeme narovnat, ale můžeme ztlumit vliv, který mají nerovnosti na vaši jízdu. Systém aktivní regulace jízdy, kterým je nový Nissan X-Trail vybaven, ovládá točivý moment motoru a brzdy s cílem omezit houpavé pohyby a zajistit maximální komfort i na nejnáročnějších silnicích.

Aktivní brzdění motorem

Aktivní brzdění motorem dává pocit bezproblémové jízdy při zastavování nebo zatáčení. Rozděluje brzdnou sílu rovnoměrně na malé části, snižuje tak četnost a úsilí nutné ke snížení rychlosti a přináší pohodlnější pocit při zpomalování.

Aktivní sledování dráhy vozu

Každá zatáčka je jiná, proto je nový Nissan X-Trail vybaven inovativními technologiemi, které analyzují každou situaci při zatáčení a upravují zatáčení s dokonalou přesností. Když je to nutné, každé kolo brzdí samostatně, aby byla zajištěna lepší kontrola nad vozem.

Inteligentní parkovací technologie

Chytré inovace pro inteligentní zvládnutí jízdy v ulicích

Naše technologie vám nejen umožňují sledovat okolí pro lepší přehled během parkování, ale také získávají informace nutné k automatickému zaparkování. Již žádné nekonečné pokusy o zaparkování – každé místo vždy padne jako ulité.

Panoramatický kamerový parkovací systém

Nový Nissan X-Trail již nemá žádné mrtvé úhly – panoramatický kamerový parkovací systém vám poskytuje 360° rozhled kolem vozidla a umožní vám zvládanou parkovací manévry se zručností profesionála. Můžete přepínat mezi globálním pohledem z ptačí perspektivy a předními, zadními či bočními kamerami, takže nepřehlédnete ani žádnou překážku, ani poslední volné parkovací místo.

Inteligentní parkovací asistent

Parkování může někdy znamenat dobrodružství samo o sobě. Nissan X-Trail s inteligentním parkovacím asistentem sám zajede na místo, potřebujete pouze ovládat akcelerátor a brzdy. Nemusíte se sami trápit řízením, stačí vybrat místo a nechat vůz, aby sám zaparkoval.

Systém All Mode 4x4-i

Postavte se jakékoli výzvě, která vám zkříží cestu

Systém All Mode 4x4-i nového Nissan X-Trail monitoruje jízdní podmínky a automaticky rozděluje točivý moment mezi přední a zadní nebo levá a pravá kola s cílem maximalizovat trakci a ovládání. Pomocí 3 režimů pro všechny druhy silnic si užijete dobrodružství bez ohledu na terén a počasí.

Nissan QASHQAI vnější design

MĚSTU VLÁDNE VÝRAZNÝ DESIGN

DESIGN EXTERIÉRU V DETAILECH