ZŮSTAŇTE V KONTAKTU Help: Společnost Nissan Motor (GB) Ltd bude nyní i v budoucnosti evidovat a používat tyto informace (a jakékoli další informace, které o vás příležitostně může mít k dispozici), (i) aby vám mohla poskytovat informace o produktech a službách, které pro vás mohou být zajímavé, (ii) pro účely průzkumu trhu a (iii) aby vám mohla poskytovat sjednané zboží a služby. Společnost NISSAN Motor (GB) Ltd rovněž předá tyto informace pro výše uvedené účely síti autorizovaných dealerů NISSAN a ostatním členům skupiny společností NISSAN a dalším společnostem.

Předložením žádosti vyjadřujete svůj souhlas s tím, že vás bude kontaktovat zástupce společnosti Nissan Motor (GB) Ltd.

HISTORIE NÍZKOEMISNÍCH VOZŮ NISSAN


Od úplného začátku k nejnovější generaci elektromobilů!

 

Prvním elektromobilem s lithium-iontovou baterií byl vůz Prairie JOY z roku 1997. V roce 2005 jej následoval vůz PIVO, první stroj s kompaktní lamelovou lithium-iontovou baterií. V roce 2010 jsme ve Spojených státech a v Japonsku (ve Velké Británii v roce 2011) uvedli kompletně elektrický NISSAN LEAF. Vůz LEAF představuje skutečně klíčový moment v historii automobilového průmyslu, ale pro nás je to jen poslední kapitola v knize, která zaznamenává desítky let koncepční a technické práce. Celý příběh začíná ve čtyřicátých letech 20. století. Projděte si jej celý!

40.–70. léta

1947: NISSAN Tama, první elektromobil NISSAN s olověnou baterií

POČÁTEK ELEKTRICKÝCH VOZŮ

První elektromobil NISSAN byl na silnici dřív, než byste očekávali. Své první elektromobily vytvořila společnost NISSAN už ve čtyřicátých letech – v roce 1947 NISSAN Tama, v roce 1949 pak NISSAN Senior. V sedmdesátých letech nastal rozvoj futuristických městských automobilů a objevila se první hybridní dodávka NISSAN.

80. léta

OD FANTAZIE K REALITĚ

Pro společnost NISSAN nebyla 80. léta jen obdobím krátkých kamaší, velkých účesů a walkmanů. Jednalo se také o dobu rychlého vývoje technologie elektromobilů. Od návrhů na papíře jsme se dostali ke skutečným elektromobilům, kterými by lidé rádi jezdili.

90. léta

ELEKTROMOBILY NASTUPUJÍ

Devadesátá léta byla desetiletím, kdy se elektromobily začaly prosazovat do běžného provozu. Také se poprvé objevila lithium-iontová baterie. A spousta dalších novinek NISSAN…

Počátek 21. století

PŘELOM TISÍCILETÍ

V devadesátých letech vytvořily lithium-iontové baterie a nové přístupy k městské dopravě prostor pro novou vlnu sériově vyráběných elektromobilů, které se objevily na přelomu století. Společnost NISSAN nejprve v roce 2010 uvedla vůz LEAF, který představoval nový přístup k ježdění ve městě. Poté se ale rozhodla udělat ještě další krok vpřed: spojili jsme náš oceňovaný elektromobil s neméně slavným vozem Nissan NV200 a nabídli vám novou elektrickou dodávku, Nissan e-NV200. Jedná se o dokonalou kombinaci užitkového vozu a nulových emisí.

Druhá dekáda 21. století

BUDOUCNOST JIŽ DNES

Ve druhé dekádě 21. století elektrická ikona NISSAN LEAF po svém uvedení dokonale proměnila trh a vozy s nulovými emisemi se staly zajímavou alternativou pro tradiční auta se spalovacími motory. V roce 2013 se elektrická technologie díky závodu Miliarda kilometrů změnila na celé hnutí a společnost NISSAN zaznamenala stotisícího majitele vozu Leaf. Díky partnerství s místními zastupitelstvy a celosvětovými společnostmi vůz NISSAN e-NV200 rychle prokázal svou hodnotu jako ideální partner velkých i malých podniků