Zůstaňte ve spojení

Potvrzením tohoto požadavku budete kontaktováni spol. Nissan Sales Central & Eastern Europe Kft. organizační složka.

ŽÁDNÉ KOMPROMISY

Navržený pro mimořádné výkony. Nissan GT-R 2015 vypadá stejně dobře, jako se řídí: díky designu karoserie a technologii osvětlení je tento sportovní vůz nepřehlédnutelný, zatímco vyšší přítlak a nižší aerodynamický odpor jej drží lépe na vozovce.

AERODYNAMIKA

MIMOŘÁDNÝ VÝKON PRAKTICKY Z NIČEHO

GT-R je dokonalým odrazem efektivního a funkčního designu. Koeficient aerodynamického odporu má nižší než kulka...

Velký spoiler a nejrůznější otvory a výdechy nejsou na voze jen proto, aby mu dodávaly dravější vzhled – všechny mají svou funkci. Spoiler zajišťuje přítlak. Žlábky na předním spoileru a výdechy na zadním nárazníku řídí proudění vzduchu směrem dozadu. Výdechy za předními blatníky napomáhají ochlazování brzd a zajišťují větší přítlak, otvory na kapotě a charakteristická maska chladiče podporují chlazení motoru.

VŠECHNO JE V DETAILECH

Aerodynamika podvozku: U běžného automobilu jsou převody vystaveny proudícímu vzduchu pod vozem, kde se vytváří vztlak, snižuje se tah a vozidlo se zpomaluje. GT-R® samozřejmě není běžný automobil. Podvozek je pokryt kompozitními panely, které mu dodávají plochý aerodynamický povrch.

Proudění vzduchu pod vozem: Plochý podvozek v přední části vozu urychluje proud vzduchu a odvádí ho k brzdám, čímž umožňuje jejich efektivnější chlazení. Difuzér z uhlíkových vláken v zadní části zpomaluje urychlený vzduch, vytváří účinek podtlaku, který pomáhá „přilepit“ GT-R® k povrchu vozovky nebo závodní dráhy.

UMĚLEC V OBLASTI VÝKONU

Design exteriéru

Aby zajistili dostatečně tuhou platformu, použili designéři ve společnosti Nissan jedinečnou hybridní konstrukci z vysokopevnostní oceli, litého hliníku, uhlíkových vláken a kompozitních materiálů. Kryt předního nárazníku je vyroben z litého hliníku. Lehká příčka chladiče z uhlíkového kompozitního materiálu napomáhá odlehčení předních kol.

Lehké odpružení – Nissan GT-R

Lehké odpružení

Hlavní komponenty tlumičů a ráfky z lehkého kovaného hliníku pomáhají snižovat neodpruženou hmotnost, což jednak umožňuje tlumičům rychleji reagovat na podmínky vozovky a jednak zajišťuje rychlejší reakce řízení na podněty ze strany řidiče.


Přesnost konstrukce – Nissan GT-R

Přesnost konstrukce

Během montáže se používají „můstky“, které drží panely karoserie a jednotlivé komponenty přesně na svém místě. Při výrobě provádějí zkušení odborníci například vibrační testování, laserová měření a komplexní ověřování s cílem zajistit dlouhodobou funkčnost a co nejvyšší úroveň přesnosti.

Nový Nissan GT-R: VNĚJŠÍ ROZMĚRY


- 4710 1370 1895 Rozměry v mm
VÝŠKA KAROSÉRIE (mm) 1370
DÉLKA KAROSÉRIE (mm) 4710
ŠÍŘKA KAROSÉRIE (mm) 1895
ROZVOR (mm) -