Co je systém NissanConnect s aplikacemi pro chytrý telefon?

Systém NissanConnect s aplikacemi pro chytrý telefon je moderní integrovaný systém audio, navigace a komunikace, který vás spojuje s chytrým telefonem a zlepšuje vaše zážitky z jízdy a pomáhá minimalizovat rozptylování vaší pozornosti. Systém NissanConnect s aplikacemi pro chytrý telefon se ovládá prostřednictvím velké dotykové obrazovky na přístrojové desce a nabízí přenos zvuku, navigaci, řadu populárních aplikací pro chytrý telefon a mnoho dalšího.

Co se změnilo ve srovnání s aktuálním systémem NissanConnect?

Nový systém NissanConnect s aplikacemi pro chytrý telefon je vybaven sedmipalcovým barevným dotykovým displejem a obsahuje funkce jako je Intelligent Driver Assistance (Inteligentní nápověda pro řidiče) nebo navigaci, které se hodí v jakékoli dopravní situaci. Dále nabízí integraci s aplikacemi chytrého telefonu pro lepší pocit z jízdy nebo vylepšený systém Digital Audio Experience, včetně Digital Audio Broadcast (DAB).

Co připojené služby nabízejí?

Nový systém NissanConnect nabízí plnou integraci s aplikacemi pro chytrý telefon, takže máte přístup k celé řadě aplikací pro přehrávání hudby, sociálním sítím, zábavě či aplikacím pro cestování. Systém NissanConnect s aplikacemi pro chytrý telefon je také propojen s Googlem a přichází s technologií Send-to-car (umožňuje zaslat trasu přes telefon do auta) či nejnovějšími informacemi o cenách paliva, hotelech, restauracích a jiných zajímavých místech. Systém NissanConnect s aplikacemi pro chytrý telefon nabízí také technologii rozpoznání hlasu, přenos zvuku technologií Bluetooth nebo propojení pomocí USB či portu AUX.

Jak aplikace systému NissanConnect fungují?

Systém připojí váš chytrý telefon k vašemu vozidlu a nabídne vám aplikace, funkce a služby, které si můžete přizpůsobit podle potřeb vašeho vozu Nissan.

Proč bych se měl registrovat ke službám aplikací palubního systému NissanConnect, když mám aplikaci již v telefonu?

Palubní aplikace NissanConnect byly navrženy pro řidiče. Objeví se na dotykovém displeji vozu a jejich používání je jednoduché i bezpečné. Nyní si své aplikace můžete bezpečně užívat i na cestách přímo ve voze.

Jak mohu zjistit, že mám nejnovější verzi aplikace systému NissanConnect?

Podívejte se do obchodu s aplikacemi iTunes, nebo Google Play, kde zjistíte, zda máte poslední verzi aplikace. Automaticky obdržíte upozornění do svého telefonu, že je k dispozici nová aktualizace.

Co je dostupné prostřednictvím webových stránek systému NissanConnect s aplikacemi pro chytrý telefon?

Webové stránky systému NissanConnect s aplikacemi pro chytrý telefon umožňuji si předplatit a spravovat vaše aplikace. Rovněž vám předloží smluvní podmínky a zásady ochrany soukromí.

Mám telefon Blackberry / Windows. Mohu používat aplikaci systému NissanConnect?

Aplikace systému NissanConnect je nyní dostupná pouze pro operační systémy Apple a Android.

Vyžaduje systém NissanConnect předplatné?

Vaše vozidlo se dodává s 2letým předplatným služeb systému NissanConnect zdarma; k aktivaci se vyžaduje souhlas vlastníka. Jakmile doba bezplatného používání uplynula, můžete si předplatné prodloužit.

Na kterých trzích jsou tyto služby dostupné?

Pokryta je velká část Evropy (Německo, Švýcarsko, Česká republika, Velká Británie, Portugalsko, Španělsko, Irsko, Itálie, Belgie, Francie, Lucembursko, Nizozemsko, Maďarsko, Polsko, Slovensko, Rakousko, Kypr, Dánsko, Estonsko, Finsko, Lotyšsko, Litva, Norsko, Švédsko, Rusko, Albánie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvatsko, Řecko, Island, Kosovo, Makedonie, Malta, Moldávie, Černá Hora, Rumunsko, Srbsko, Slovinsko, Ukrajina, Bělorusko).&


Podporují aplikace systému NissanConnect více telefonů a řidičů?

Ano, prostřednictvím technologie Bluetooth® můžete mít spárováno několik mobilních zařízení. Spojení však budou mít prioritu podle pořadí, ve kterém jsou telefony s vozidlem spárovány. [*] Poznámka: Pokud chcete spárovat zařízení Android prostřednictvím Bluetooth po spárování telefonu iPhone, měli byste před spárováním odpojit kabel USB.

Jak mohu propojit chytrý telefon se systémem NissanConnect?

Pokud spojujete telefon iPhone® se systémem NissanConnect vybaveným navigací, budete muset připojit kabel USB. [*] Jinak připojte chytrý telefon prostřednictvím technologie Bluetooth®. [*]

Bude se telefon iPhone® nabíjet během připojení pomocí kabelu?

Ano

Jak budu vědět, že chytrý telefon je kompatibilní s aplikací systému NissanConnect?

Seznam kompatibilních chytrých telefonů naleznete na webových stránkách Nissan.

Používají aplikace systému NissanConnect datový tarif mého chytrého telefonu?

Ano, aplikace systému NissanConnect vyžadují k přístupu k obsahu a službám, které chcete používat prostřednictvím těchto aplikací, datové spojení vašeho telefonu. Platí standardní poplatky za datové spojení.

Proč musím používat k připojení telefonu iPhone kabel USB?

Operační systém Apple nepodporuje celý rozsah konektivity technologií Bluetooth®.

Pro které operace musí být telefon iPhone® spojen s kabelem?

Budete jej muset spojit prostřednictvím kabelu USB, chcete-li používat aplikace systému NissanConnect nebo přehrávat hudbu uloženou ve vašem zařízení. [*]

Pokud jsou ve vozidle dva uživatelé s připojeným chytrým telefonem, data kterého telefonu zobrazí systém NissanConnect?

Když jsou se systémem NissanConnect spárovány dva chytré telefony technologií Bluetooth®, přednost bude mít telefon, který má přidělenou vyšší prioritu Bluetooth.


Co se stane aktivní aplikaci, když její chod přeruší příchozí hovor?

Příchozí volání přenášené technologií Bluetooth potlačí veškeré signály přenášeného zvuku nebo aplikace. Systém se vrátí zpět k aplikaci, která byla aktivní v okamžiku přijetí příchozího volání.

Mohu používat současně požadavky služeb míst zájmu POI poskytované společností Google?

Ne, v tento okamžik systém NissanConnect povolí používat pouze jedno servisní volání.

Pokud je aktivní systém NissanConnect, mohu i přesto přenášet zvuk prostřednictvím technologie Bluetooth?

Ano, pokud váš telefon podporuje přenos zvuku prostřednictvím technologie Bluetooth, může spolupracovat se systémem NissanConnect, ale ovládací prvky vozidla budou velmi omezené. Použití aplikace systému NissanConnect k přenosu oblíbených audio aplikací umožní maximální použití funkcí, zobrazení informací a obrázků hudebního alba.

Je systém náročný na objem přenesených dat? Nebude to znamenat ohromné poplatky za roaming?

Spotřeba dat je velmi podobná jako při procházení sociálních sítí pomocí chytrého telefonu a proto budou poplatky za datové spojení podobné, v závislosti na smluvních poplatcích uživatele mobilního telefonu.

Existuje omezení počtu používání služeb?

Ne, v tuto dobu nikoliv. Bezplatná zkušební doba systému NissanConnect zahrnuje neomezené použití.

Mohu své údaje pro přihlášení do systému NissanConnect využít ve vozidle někoho jiného nebo ve vypůjčeném voze?

Ne, vaše údaje slouží pouze pro použití ve vašem vozidle.

Spotřebovává systém NissanConnect nějaké minuty hlasového tarifu mobilního telefonu?

Ne, systém NissanConnect nevyužívá žádné minuty hlasových služeb mobilního telefonu. Místo toho přenáší data pomocí 3G datového spojení vašeho telefonu, od vámi vybraného mobilního operátora.


Proč služby nejsou podporovány v mém místě?

Všechny služby nemusí být dostupné ve všech zemích.

Proč moje aplikace systému NissanConnect někdy přestane pracovat?

Aplikace systému NissanConnect vyžaduje stabilní připojení k internetu. Můžete například projíždět místem, kde váš mobilní operátor nemá dostatečně silný signál. Pokud je signál slabý, může přerušovaně docházet ke ztrátě připojení k internetu a některé aplikace systému NissanConnect tak nebudou pracovat správně.

Zobrazuje se chybová zpráva „Datové připojení není dostupné“. Co mám udělat?

Vozidlo nedetekuje spárovaný telefon. Ověřte si, že je technologie Bluetooth zapnutá na telefonu i vozidle a že jsou zařízení spárována. Informujte se v příručce telefonu nebo vozidla, kde jsou další pokyny.


Mohu změnit e-mailovou adresu použitou při registraci na portálu a účtu NissanConnect?

Ano, e-mailovou adresu můžete změnit ve svém profilu na portálu You+Nissan.


Jak bezpečný je systém? Jste si jisti, že nebude představovat žádné rozptýlení pro řidiče?

Nový systém NissanConnect splňuje všechny nejpřísnější bezpečnostní předpisy stanovené pro tuto oblast. Kromě toho interní odborníci společnosti Nissan přezkoumali tuto technologii ve všech evropských podmínkách, aby zajistili dokonalou bezpečnost při obsluze zákazníkem.

Pracují aplikace, když se vozidlo pohybuje? Není to ohrožení bezpečnosti?

Funkce je omezena tak, aby nedošlo k rozsáhlejšímu využívání, když se vůz pohybuje, ale stejně jako u rádia nebo mobilního telefonu je vždy v odpovědnosti řidiče zajistit, že má vozidlo neustále pod kontrolou.


Mohu registrovat systém NissanConnect bez vytvoření účtu?

Systém NissanConnect vyžaduje registraci, abyste mohli využívat všechny bezplatné služby. Musíte si proto vytvořit účet.

Jak dlouho trvá vytvoření účtu NissanConnect?

Registrace je rychlá a snadná. Vyžadují se tři jednoduché kroky: Registrujte se na webovém portálu NissanConnect a aktivujte si bezplatné služby. Stáhněte si aplikaci systému NissanConnect, pak připojte chytrý telefon (systém Android prostřednictvím technologie Bluetooth, systém iOS prostřednictvím kabelu USB). Pak budete moci přizpůsobit aplikace a služby svým potřebám.

Jak si vytvořím účet aplikace systému NissanConnect a jak si jej zpřístupním?

To provedete prostřednictvím portálu NissanConnect. Při prvním použití vás portál NissanConnect vyzve k vytvoření a aktivaci účtu systému NissanConnect. Pokud chcete získat přístup ke svému účtu systému NissanConnect později, přejděte na: Portál NissanConnect, Moje služby, Nový účet NissanConnect.

Jaké informace musím zadat pro zaregistrování účtu systému NissanConnect?

Chcete-li vytvořit účet systému NissanConnect, budete se nejprve muset zaregistrovat na portálu NissanConnect pomocí čísla VIN vozidla (identifikační číslo vozidla). Chcete-li nastavit účet systému NissanConnect, budete si muset vytvořit uživatelské jméno a kód účtu. Tyto stejné přihlašovací údaje budete používat v aplikaci systému NissanConnect.

Co potřebuji k zaregistrování na portálu uživatelů NissanConnect?

Portál NissanConnect poskytuje vlastníkům pohodlný přístup k samotnému portálu a také různým službám a funkcím, které souvisejí s vlastnictvím vozu Nissan.

Jak připojím svůj chytrý telefon k aplikaci systému NissanConnect?

Telefon iPhone můžete připojit pomocí kabelu Apple USB, zatímco telefon Android prostřednictvím technologie Bluetooth.

Jaké telefony jsou kompatibilní s vozidlem vybaveným systémem NissanConnect?

Většina telefonů vybavených technologií Bluetooth může být připojena k uskutečnění volání hands-free pomocí Bluetooth. Některé telefony podporují přenos zvuku prostřednictvím technologie Bluetooth. Aplikace systému NissanConnect však podporují pouze vybrané chytré telefony. Na další stránce v části Nápověda a podpora naleznete seznam telefonů, které jsou podporovány. Poznámka: Na vašem telefonu nemusí být dostupné všechny služby systému NissanConnect.

Vyžaduje registrace do systému NissanConnect, aby můj telefon byl připojen kabelem?

Pouze v případě, že připojujete telefon iPhone® k systému NissanConnect vybaveném navigací. V opačném případě bude váš chytrý telefon používat spojení technologií Bluetooth® [*].

Co se vyžaduje k používání služby Google Send-To-Car?

Služby Google poskytuje společnost Google. Služba Send To Car není k dispozici ve všech zemích. Podívejte se do aplikace Google Maps a zjistěte, zda je služba Send To Car na vašem trhu k dispozici.


Jak aplikace systému NissanConnect fungují?

Systém připojí váš chytrý telefon k vašemu vozidlu a nabídne vám různé palubní aplikace, funkce a služby, které si můžete přizpůsobit podle potřeb vašeho vozu Nissan.

Jaké funkce bude můj systém NissanConnect obsahovat?

Systém NissanConnect je moderní integrovaný systém audio, navigace[*] a komunikace, který se spojují s vaším chytrým telefonem, zlepšuje vaše zážitky z jízdy a pomáhá minimalizovat rozptylování vaší pozornosti. Systém NissanConnect se ovládá prostřednictvím obrazovky na středovém panelu a nabízí přenos zvuku, navigaci, řadu populárních aplikací pro chytrý telefon a mnoho dalšího.

Mohu používat služby aplikací systému NissanConnect během jízdy?

Ano, všechny aplikace systému NissanConnect jsou dostupné v době, kdy se vozidlo pohybuje, ale některé funkce mohou být omezeny, aby se zabránilo rozptylování pozornosti řidiče. Zadávání dat na klávesnici je například dostupné pouze v případě, že vozidlo stojí.

Které aplikace jsou zahrnuty do aplikace NissanConnect?

Seznam aktuálně dostupných aplikací si můžete prohlédnout v části „Správa aplikací“ na webovém portálu NissanConnect, nebo v aplikaci systému NissanConnect.

Musím si stáhnout některé aplikace do svého chytrého telefonu, než je budu moci používá v systému NissanConnect?

Část „Správa aplikací“ na webovém portálu NissanConnect a aplikace systému NissanConnect budou zobrazovat ikonu chytrého telefonu vedle všech aplikací, které je nutné stáhnout z obchodu s aplikacemi.

K čemu mi bude systém s aplikacemi NissanConnect, když už mám aplikace v telefonu?

Vaše aplikace chytrého telefonu se zobrazí na obrazovce ve vozidle a lze ji ovládat prostřednictvím systému NissanConnect, díky čemuž se používá snadno a bezpečně. Nejdůležitější je, že jsou plynule integrovány informace získané z chytrého telefonu a navigačního systému, a vy tak můžete velmi snadno nastavit svou cestu.

Jaké funkce systému NissanConnect jsou během jízdy omezeny?

Předpisy pro omezení rozptylování pozornosti řidiče jsou důvodem, proč jsou některé funkce za jízdy nedostupné. Zadávání dat na klávesnici je například dostupné pouze v případě, že vozidlo stojí.

Vytvořil jsem si účet, ale když chci používat mobilní aplikaci Nissan, nepřijímá mou e-mailovou adresu a heslo a s jistotou přitom zadávám správnou e-mailovou adresu a heslo. Co mám udělat?

S velkou pravděpodobností bude nutné dokončit další kroky, než bude vaše mobilní aplikace Nissan schopna rozpoznat vaši e-mailovou adresu a heslo. Další pokyny vám poskytne oddělení zákaznických služeb společnosti Nissan.