Roadster Nissan 370Z – snímek interiéru shora s aktivovanými airbagy
Obrázky jsou pouze ilustrační. V některých případech fotografie zobrazují vozidla jiných specifikací a nereprezentují konkrétní model, stupeň výbavy či nabídku. Zobrazené prvky výbavy nemusí být dostupné, případně mohou být omezeny na vybrané stupně výbavy.

VYSOCE VÝKONNÁ OCHRANA

Moderní systém airbagů společnosti Nissan zahrnuje dvoustupňové airbagy se snímači bezpečnostních pásů a snímačem obsazenosti sedadla spolujezdce, který nastavuje rychlost nafukování podle závažnosti nárazu a použití bezpečnostního pásu. Dva boční airbagy v sedadlech se pohybují společně s vámi a umožňují tak nastavení přesně podle polohy vašeho usazení – hlavový airbag uložený ve dveřích pak chrání vaši hlavu.  

KDYŽ POTŘEBUJETE ZASTAVIT

Protiblokovací brzdový systém (ABS) přerušovaně aktivuje brzdy mnohem rychleji, než byste to dokázali vy a pomáhá tak udržovat kontrolu nad řízením tím, že zabraňuje blokování kol. Pokud máte v zavazadlovém prostoru nějaký náklad, elektronický systém rozdělování brzdné síly (EBD) zjistí zvýšenou hmotnost a nastaví na zadních brzdách vyšší silový účinek, přičemž posilovač brzdění aplikuje maximální brzdnou sílu, aby vám pomohl zastavit co nejrychleji. Pokud systém řízení dynamiky vozidla (VDC) detekuje přetáčivé nebo nedotáčivé chování vozu, pomáhá jej korigovat snížením otáček motoru nebo přibrzděním specifických kol, aby tak zachoval stávající dráhu vozidla.