YOKOHAMA, Japonsko - Společnost Nissan dnes představila výrobní linku ve svém závodě v Tochigi, která představuje iniciativu Nissan Intelligent Factory. Tato jedinečná iniciativa podporuje výrobu vozidel nové generace s využitím inovativních technologií a přispívá k realizaci uhlíkové neutrality. Společnost Nissan rovněž oznámila plán dosažení uhlíkové neutrality do roku 2050 ve svých výrobních závodech po celém světě.

Hideyuki Sakamoto, výkonný viceprezident společnosti Nissan pro výrobu a řízení dodavatelského řetězce, řekl: "Automobilový průmysl se nachází v období velkých změn a řešení globální výzvy v oblasti změny klimatu je naléhavé. Vnímáme to jako příležitost využít sílu monozukuri (výroby), která je součástí naší DNA, k vývoji a aplikaci inovativních technologií pro překonání výzev, kterým čelíme."

Inteligentní továrna společnosti Nissan

Společnost Nissan od svého založení zdokonaluje svou schopnost vyrábět vozidla díky vysoce kvalitním a vysoce efektivním výrobním procesům a vynikajícím dovednostem takumi (mistrů techniky). Podnikatelské prostředí obklopující výrobu však prochází velkými změnami. V Japonsku je potřeba odklonit se od konvenční výroby náročné na pracovní sílu, aby bylo možné vyrovnat se se stárnoucí společností a vážným nedostatkem pracovních sil. Je také třeba zvládnout nepředvídatelné situace, jako jsou klimatické změny a pandemie. Současně se díky průmyslovým trendům v oblasti elektrifikace, inteligence vozidel a propojených technologií stává struktura a funkčnost vozidel pokročilejší a složitější.

Společnost Nissan zavedla ve svém závodě v Tochigi iniciativu Nissan Intelligent Factory, která reaguje na tyto potřeby a trendy. Nissan Intelligent Factory umožňuje společnosti Nissan:

  1. Využívat roboty, kteří se naučili dovednosti takumi, k výrobě vozidel nové generace; v nejvyšší kvalitě,
  2. Vytvořit lepší prostředí, v němž může pohodlně pracovat široká škála lidí, a;
  3. Realizovat výrobní systém s nulovými emisemi, a tím urychlit úsilí o dosažení dekarbonizované společnosti.

V závodě Tochigi se má v tomto fiskálním roce začít vyrábět zcela nový elektromobil Nissan Ariya crossover.

Dosažení uhlíkové neutrality

Společnost Nissan usiluje o dosažení uhlíkové neutrality v celém svém provozu a životním cyklu svých výrobků do roku 2050 (1).

Společnost se snaží dosáhnout uhlíkové neutrality ve výrobě podporou inovací na zvýšení produktivity při montáži vozidel, počínaje iniciativou Nissan Intelligent Factory, a zvyšováním energetické a materiálové účinnosti v závodech. Zařízení závodů má být do roku 2050 plně elektrifikováno zavedením inovativních výrobních technologií a snížením spotřeby energie. Aby bylo dosaženo uhlíkové neutrality výrobních závodů, bude veškerá používaná elektřina vyráběna z obnovitelných zdrojů energie a nebo vyráběna pomocí palivových článků na místech, která využívají alternativní paliva.

"Zavedením iniciativy Nissan Intelligent Factory po celém světě, počínaje závodem v Tochigi, budeme pružněji, efektivněji a účinněji vyrábět vozidla nové generace pro dekarbonizovanou společnost. Budeme také pokračovat v zavádění inovací ve výrobě, abychom obohatili životy lidí a podpořili budoucí růst společnosti Nissan," řekl Sakamoto.

(1) "Životní cyklus" zahrnuje těžbu surovin, výrobu, používání a recyklaci nebo opětovné použití vozidel na konci životnosti.

(1) "Životní cyklus" zahrnuje těžbu surovin, výrobu, používání a recyklaci nebo opětovné použití vozidel na konci životnosti.

(1) "Životní cyklus" zahrnuje těžbu surovin, výrobu, používání a recyklaci nebo opětovné použití vozidel na konci životnosti.