ŘÍM, Itálie (5. června 2021) - U příležitosti Světového dne životního prostředí dodala společnost Nissan do Vatikánu 100% elektrický Nissan LEAF, který je symbolem společného cíle obou organizací o uhlíkovou neutralitu.

LEAF s nulovými emisemi, první masově prodávaný elektromobil na světě, převzal kardinál Giuseppe Bertello, předseda Governatorátu městského státu Vatikán a předseda Papežské komise pro městský stát Vatikán.

Dar navazuje na zahájení vatikánské akční platformy Laudato si', jejímž cílem je zajistit, aby katolické instituce byly do sedmi let ekologicky udržitelné, a jejíž název vychází z papežovy přelomové encykliky o životním prostředí z roku 2015.

Ředitel společnosti Nissan v Itálii Marco Toro, který předal klíčky od bílého vozu LEAF během zvláštního ceremoniálu ve Vatikánu, řekl:
"Je mi ctí, že mohu jménem společnosti Nissan podpořit Svatý stolec na cestě k dekarbonizaci jeho provozu, což je cíl, který společnost Nissan sdílí.

Usilujeme o to, aby 75% našich prodejů v Evropě bylo do roku 2023 elektrifikováno a v roce 2030 plně elektrifikováno. Navazujeme tak na odkaz modelu Nissan LEAF jako prvního masově prodávaného elektromobilu na světě. 530 000 vozů na silnicích ušetřilo celosvětově více než 2,8 milionu tun CO2.*"

Nissan LEAF, který je k dispozici se dvěma velikostmi baterií a s technologiemi včetně systému Nissan e-Pedal pro jízdu s jedním pedálem, se pro evropské trhy vyrábí v Sunderlandu ve Velké Británii. Společnost Nissan nedávno oznámila, že plánuje ztrojnásobit výrobu energie z obnovitelných zdrojů přímo v závodě na 20% potřeb továrny, což by stačilo na výrobu všech vozů LEAF prodávaných v Evropě.

Ben Greenwood, generální konzul Spojeného království v Miláně a ředitel Oddělení pro mezinárodní obchod v Itálii, řekl:
"V tomto případě se jedná o nový projekt: "V rámci naší kampaně za čistý růst a v souvislosti s letošní konferencí OSN o klimatu COP26 v Glasgow a milánským před-sjezdem COP je italské ministerstvo průmyslu a obchodu hrdé na to, že může podpořit společnost Nissan Europe na její cestě ke zcela udržitelnému modelu mobility, který počátkem roku 2030 zajistí elektrifikaci všech jejích vozidel.

Dnešní akce je důkazem naší touhy spolupracovat se Svatým stolcem a pomoci mu dosáhnout jeho cílů v oblasti udržitelnosti a jeho závazku dosáhnout do roku 2050 čistých nulových emisí. Jedná se o součást širšího úsilí papeže Františka o ochranu životního prostředí, které nastínil v roce 2015 ve své encyklice Laudato si' o péči o náš společný domov a oznámil na Summitu o klimatických ambicích v prosinci 2020."

V rámci své globální cesty k čisté nule nabídne Nissan do konce roku 2023 elektrifikovanou verzi dostupnou pro všechna svá vozidla v Evropě. Navazuje tak na více než desetileté zkušenosti z uvedení modelu Nissan LEAF na trh jako prvního masově prodávaného elektromobilu na světě. Mezi nadcházející novinky patří uvedení vozidel včetně zcela nových modelů Qashqai a X-Trail s jedinečnou technologií Nissan e-POWER, nového plně elektrického Nissanu Ariya a nové elektrické dodávky.

Připojte se k hnutí Nissan "Electrify the World" sledováním na Facebooku, Twitteru, Instagramu a LinkedIn a používáním hashtagu #ElectrifyTheWorld…

 

* Výpočet: Celkový počet ujetých kilometrů (údaje GDC) / počet registrovaných vozidel Carwings

# x celkový počet kumulovaných prodejů