Paříž (2. dubna 2021) - Společnost Nissan představuje podrobnosti pečlivého programu testování vozidel, který stojí za bezkonkurenční úrovní výkonu, pohodlí a kontroly Ariyi, jehož cílem je optimalizovat zážitek z jízdy na silnicích po celém světě.

Důkladně testováno týmem zkušených technických odborníků na zkušebně Nissan v japonském Hokkaidu, každý prvek od akcelerace a ostré ovladatelnosti po celkovou nízkou hlučnost a jízdní komfort byl pečlivě prověřen a zdokonalen.

Důsledný režim vývoje využívá globální přístup, aby co nejlépe vyhověl potřebám řidičů z celého světa. Například zvlněný asfalt na zkušebním polygonu Hokkaido je navržen tak, aby simuloval silnice běžně se vyskytující v jiných regionech včetně Evropy. Pro další posouzení a větší jistotu zákazníků je Ariya také testována lokálně, aby prokázala výkon a schopnosti vozidla v evropských jízdních prostředích, jako jsou úzké zatáčky, rychlé dálnice a horské silnice.

Specialisté na hodnocení vozidel ve společnosti Nissan v Japonsku a technici výzkumu a vývoje v technickém centru společnosti Nissan v Cranfieldu ve Velké Británii spolupracují na sdílení poznatků a úprav vhodných pro evropský region a v souladu s předpisy. "Vytvoření modelu Nissan Ariya bylo velmi složitou, ale neuvěřitelně přínosnou cestou." V rámci tohoto procesu jsme spolupracovali s našimi kolegy v Japonsku; zadání požadavků evropských zákazníků v raných fázích vývoje a nyní finální ověření produktu právě zde, na evropských silnicích,“ řekl Ian Shepherd, ředitel řízení projektů v Nissan Technical Centre Europe.

"Prostřednictvím těchto poznatků a podrobného testovacího programu našich kolegů jsme přesvědčeni, že Ariya překročí očekávání našich zákazníků,"

Pohled do zákulisí rozsáhlých testů prováděných pro Ariya si můžete prohlédnout na YouTube zde.

Zákazníci mohou kliknout zde a připojit se k tisícům lidí, kteří již zaregistrovali svůj zájem o model Nissan Ariya.

Další informace o produktech, službách a závazku společnosti Nissan k udržitelné mobilitě naleznete na nissan-global.com. Můžete nás také sledovat na Facebook, Instagram, Twitter a LinkedIn nebo si zobrazit všechna naše nejnovější videa na YouTube.