PAŘÍŽ (19. dubna 2021) - Jako završením řady nápadných crossoverů Nissan bude příští léto (2022) představeno zcela nové SUV X-Trail, jehož celosvětová premiéra se uskutečnila dnes v Auto Shanghai 2021.

Stejně jako jeho bratranec Qashqai bude založen na platformě aliance CMF-C, která odráží velmi promyšlenou architekturu a je navržená tak, aby vyhovovala pokročilému hnacímu ústrojí společnosti Nissan e-POWER, a zároveň je příkladem precizně vyvinutých asistenčních technologií řidiče a vyladění dynamických výkonů.

Zcela nový X-Trail bude již čtvrtou generací úspěšného rodinně orientovaného SUV a zachová si vzorec předchozích generací, který nabízí flexibilní a všestranný interiér pro zákazníky se smyslem pro dobrodružství v kombinaci s nejnovějšími palubními technologiemi Nissan. Stejně jako současná generace X-Trail bude i nová generace k dispozici se sklopnou třetí řadou sedadel, která a cestujícím poskytne větší pohodlí na cestách, ale zůstane dostatečně kompaktní pro snadné parkovací manévry.

e-POWER
Zcela nová X-Trail bude k dispozici s koncepcí pohonu Nissan e-POWER, což je jedinečná inovace společnosti Nissan a klíčová součást strategie společnosti Nissan Inteligent mobility.

Jedinečným prvkem e-POWER je to, že zážehový motor slouží výhradně k výrobě elektřiny, zatímco kola jsou poháněna pouze elektromotorem. To znamená, že motor může vždy běžet v optimálním režimu a rozsahu otáček, což vede k vynikající účinnosti, úspoře paliva a nižším emisím CO2 ve srovnání s tradiční koncepcí pohonného ústrojí se spalovacím motorem. Jedná se o inovaci pohonného ústrojí pro zákazníky, kteří nejsou připraveni přijmout plně elektrické vozidlo, ale chtějí si užít výhody elektrifikovaného hnacího ústrojí.

S verzí 4WD bude zcela nový X-Trail i nadále přirozenou volbou zákazníků Nissan, kteří ocení, robustní všestrannost podporovanou pokročilým systémem pohonu všech kol nastavitelným pro jízdu na sněhu, štěrku nebo blátě, který obstojí v náročných podmínkách, jak na silnici, tak v terénu.

Kompletní portfolio crossover
Příchod nového X-Trail v létě 2022 dokončí dynamickou transformaci poutavých modelů Nissan.

Od představení pozoruhodného a odvážného vozu Juke druhé generace v listopadu 2019, přes globální odhalení ohromujícího zcela nového plně elektrického crossoveru Ariya v červenci 2020 a odhalení třetí generace ikonického průkopnického modelu Qashqai v únoru 2021, nový X-Trail ukazuje odvážnou a inovativní snahu společnosti Nissan o elektrifikovanou budoucnost pod hlavičkou plánu NISSAN NEXT, plánu obchodní transformace společnosti Nissan.

"Obnova modelového portfolia Nissan pokračuje plynule. Nový X-Trail zůstane věrný své osvědčené formuli SUV, která se pro společnost Nissan od zavedení prvního modelu v roce 2001 osvědčila tak úspěšně. Bude nabízet vyšší účinnost, kultivovanost, všestrannost a uživatelsky přívětivou technologii. Doplní své sourozence elektrifikované crossovery v nabídce a poskytne zákazníkům vynikající SUV s elektrifikovaným hnacím ústrojím pro jejich každodenní potřeby, “uvedl Guillaume Cartier, předseda představenstva společnosti Nissan Africa, Middle East, India, Europe and Oceania (AMIEO).

Chcete-li se dozvědět více informací o produktech Nissan X-TRAIL a Nissan na spotřebitelských stránkách společnosti Nissan Europe, navštivte https://www.nissan-europe.com.

Další informace o produktech, službách a závazku společnosti Nissan k udržitelné mobilitě naleznete na nissan-global.com. Můžete nás také sledovat na Facebook, Instagram, Twitter a LinkedIn nebo si zobrazit všechna naše nejnovější videa na YouTube.