Asistenční a Bezpečnostní technologie

Technologie, které usnadní každou jízdu a vstupují do hry, když potřebujete pomoc.

Užijte si jízdu díky systému ProPILOT s funkcí Navi-Link

ProPILOT s funkcí Navi-Link¹ ²

Nissan QQ Propilote propilot illustration

Nyní si můžete užít méně stresující a klidnou jízdu. Systém ProPILOT² s funkcí Navi-Link vám nejen pomůže udržet předem nastavenou vzdálenost a držet se uprostřed vašeho jízdního pruhu, ale zároveň díky tomu, že systém využívá integrované mapy TomTom®, dokáže předvídat určité situace, zatáčky, křižovatky či sjezdy a přizpůsobit rychlost tak, aby jízda byla dokonale plynulá. Dokonce dokáže upravit rychlost podle dopravních značek.

¹ Neměli byste se spoléhat pouze na pomocné funkce pro řidiče. Některé funkce nemusejí fungovat ve všech podmínkách a za všech okolností. Platí rychlostní a jiná omezení. Ohledně podmínek týkajících se technologií Nissan se prosím obracejte na svého prodejce vozů Nissan nebo navštivte stránku www.nissan.cz

² Funkce ProPILOT je k dispozici u omezeného typu vozidel s automatickou převodovkou. ProPILOT je vyspělou technologií pro podporu řidiče, avšak nedokáže zabránit kolizím. Systém ProPILOT je určen pro použití pouze na dálnicích (s protisměrnými pruhy oddělenými bariérami) a vyžaduje, aby řidič věnoval pozornost dopravní situaci a měl ruce na volantu. Funkce Navi-Link podporující rozeznávání značek nemusí všechny značky za všech podmínek přečíst. Řidič by měl sledovat veškeré značení a dodržovat pravidla silničního provozu. Řidič je povinen udržovat pozornost, řídit bezpečně, dodržovat rychlost a bezpečnou vzdálenost s ohledem na stav vozovky a měl by být vždy schopný ovládat vůz. Podrobnosti najdete v uživatelské příručce.

³ Head-Up Displej neboli projekce informací na čelní sklo je komfortní funkce, která zobrazuje klíčové informace v zorném poli řidiče, který tak může věnovat plnou pozornost řízení vozidla.

⁴ Funkce jsou dostupné v závislosti na verzi, ve standardní výbavě nebo jako volitelné příslušenství (za příplatek)

⁵ Systém nedokáže detekovat malé objekty pod nárazníkem a nemusí zaznamenat ani objekty v blízkosti nárazníku nebo na zemi.

Obrázky a popisy slouží pouze pro ilustraci. Na některých fotografiích jsou vozidla, která neodpovídají specifikacím určeným pro český trh a neznázorňují konkrétní model, výbavu nebo nabídku. Vyobrazené funkce nemusejí být dostupné, nemusejí být součástí standardní výbavy nebo mohou být pouze jako volitelná výbava (za příplatek).